..
Yaşamınızda öz güven ile ego arasındaki farkı oluşturan hangi özelliklerinizdir ?

Yazar Rumuzu: ahsen9300
Eser Sıra Numarası: 161027eser01


                                                         TOZU GİDER Mİ YALNIZLIĞIN

    Düşünceme göre; yazmak zor zanaat… İnsanın tüm benliğini ve ruhunu, satır ve dize kalıbıyla okura sunması, Türkçemizin güzel deyimi ile “her yiğidin harcı” olmasa gerek. Neyse ki bu meseleden alnının akıyla çıkan Türk edebiyatımızın müstesna yazarları var.
   
  “Gülümse, tozu gitsin yalnızlığımın.” der Atilla İlhan sevgiliye, ümit var bir tavırla. Her satırıyla içimize dokunan ifadeleri ve şiirleriyle edebiyatımıza ayrı bir iklim getirmiş değerli yazarlarımızdandır. Yapıtlarıyla okuyucusunu canlı tutmuş, bireyin kendine ifade ve itiraf edemediği gerçekleri satır aralarında bize tatlı tatlı sunmuştur. Zaman zamanda yalnızlık temasından ve bireysellikten sıyrılırak toplumsal sorunlara basamak kurmuş, halkın ve ülkenin sesi olmuştur.Böyle de olmalıydı zira topluma ve okuyucusuna sırtını çeviren bir yazar okuyucuların ruhlarına dokunamazdı, kalbin edebiyat odağında pay sahibi olamazdı.
     
  Aşk ki; edebiyatımızın ve hayatımızın bir parçasıdır, belki bir anlamda da vazgeçilmezidir. Atilla İlhan aşk ile acılarımıza ve acemiliklerimize ortak olmuş, yapıtlarıyla adeta kılavuzluk yapmıştır.
Ne diyordu “ Bela Çiçeği”nde;

“Yalnızlık şeytana mahsustur,
Ben hiç yalnız kalmadım
İlkbahar bu
Yağmur yağdığı olur
Güneş açtığı olur.”  
     
  Yani ben yalnızlığımla kalabalık, kalabalıklar içinde yalnızım. Huzurum, mutluluğum yok belki ama ara sıra yağmur yağar gönlümün boş konaklarına…

“ Hem bir kere yalnızlık ne demek
   Bu kadar milyonla bir
   Haksızlığın ekmeğini paylaşırken
   Bu cehennem sofrasında kadın erkek
   Saçının her teli var ya her teli
   Saçının her telinde milyonlarca yürek taşırken…”
     
  Şair yine mısralarıyla da yalnızlığın varlığını kabul etmemektedir. Kadın ve ya erkek, saç ve ya yürek yalnız olmamak için birer sebeptir.            
      
  Netice olarak günümüz yazarlarına bir rehber olmuş, herkesin başucunda sakinleştirici tesiri yaratan kitaplar sunmuştur.

  Bugün kendinize bir iyilik yapın ve elinize bir Atilla İlhan kitabı alıp, kendinizi mısraların serin sularına bırakın…